NERA : MODERN MOBİLYADA FARKLI BİR PERSPEKTİF    Modern tarza yeni bir yorum katmak amacıyla yola çıkan NERA Mobilya'nın kuruluşu tarihi 2008 yılı olsa da sektördeki geçmişi 1970'li yıllara kadar uzanmaktadır. Bu tarihe kadar faaliyetlerini ortaklık şeklinde sürdüren firma, tek başına yoluna devam etme kararı aldıktan sonra NERA markasını yarattı. 

    Proje bazlı çalışmalara da imza atan NERA özellikle İngiltere'de pek çok ev, otel gibi yaşam mekanlarını kendi tasarım ve üretimi olan mobilyalarla buluşturmaktadır. Şu an İstanbul Ümraniye'deki imalathanesinde üretim yapan ve "showroom"unda ürünlerini tüketiciyle buluşturan NERA, üretiminin yüzde 70'ni iç, yüzde 30'unu ise dış piyasalara yönelik planlamakta ve iç piyasada bayilik sisteminin oluşturmaya yönelik çalışmalarını da sürdürmektedir.

    Firma sahibinin ailesinin üyelerinin isimlerinin ilk harfleriyle oluşturulan NERA, aynı zamanda İtalyanca "siyah" anlamına gelmektedir. Gerek mobilya imalatında gerekse tasarım alanında yıllarca edinilen deneyimlerin ifadesi olan NERA, yemek odası takımlarından salon takımlarına, yatak odasından oturma gruplarına, kanepeden aksesuara kadar bir evin ihtiyacı olabilecek her türlü mobilyayı üretmektedir. Zengin ürün çeşidi, kalitesi, üstün işçiliği ve özgün tasarımlardan oluşan ilk koleksiyonuyla sektöre iddialı bir giriş yapan NERA, bundan sonraki tüm koleksiyonlarıyla da mobilya dünyasına yeni perspektifler kazandırmayı hedeflemektedir.